Досвід WILO: будівництва мережі водопостачання та водовідведення. Урекі, Грузія

Досвід WILO: будівництва мережі водопостачання та водовідведення. Урекі, Грузія

СУЧАСНІ РОЗРОБКИ В ВОДОПОСТАЧАННІ ТА ВОДОВІДВЕДЕННІ

Проект будівництва мережі водопостачання та водовідведення Урекі – Муніципальний. Розпочато в 2016 році і закінчено у серпні 2019 року. Проект майбутнього: Приморський курорт Урекі на узбережжі Чорного моря в Грузії, який в давнину був непрохідним лісом, помало перетворюється на перлину Кавказького регіону. 97 насосів німецької фірми WILO втілюють важливі високотехнологічні рішення для міста, де не було централізованої системи водопостачання та водовідведення.

Чорний магнетичний пісок, принесений багатими андезином ріками, використовувався древніми людьми для отримання заліза, а вже з 19 століття виявляються цілющі властивості магнетичного піску на узбережжі Чорного моря. Магнітне поле курорту має знеболюючу та протизапальну дію, а також стимулює регенерацію клітин, що зміцнюють імунну систему. Чорний пісок з максимальним вмістом магнетиту робить узбережжя Урекі рідкісним і навіть, унікальним явищем на планеті. Магнетичний пісок буквально притягує відпочиваючих з усього регіону і Урекі стає одним з найпопулярніших напрямків туризму. Після величезного зростання кількості розкішних готелів та напливу туристів, у місті без централізованої системи водопостачання та водовідведення, необхідність забезпечення комфортних умов життя стала життєво необхідною. Реалізація цього проекту значно зменшує забруднення довкілля та забезпечує постійне водопостачання для місцевого населення.

Зелені насоси в “Чорній перлині”

Насоси Wilo працюють і в мережі водопостачання, і водовідведення. Для відведення стічних вод обладнано 32 напірні каналізаційні станції, де встановлено 86 насосів Wilo FA, розміщених в шахтах з матеріалу HDPE.

Для забезпечення ефективної роботи каналізаційної мережі кожна станція обладнана блоками керування типу SCL та гідростатичним давачем рівня для повної автоматизації та точності процесу. Для водопровідної мережі встановлено блоки керування типу CCE та CC-L з додатковими опціями відповідно до потреб проекту, це захист від блискавки, додаткова розетка на 220 В, освітлення, система опалення, вольтметр, амперметр, 7-ми позиційний перемикач для альтернативного джерела живлення тощо.

Але головним рішенням, яке поставило компанію Wilo над конкурентами, були спеціальні DSL-модеми та контрольні плати для станцій водопостачання, які забезпечують сумісну автоматичну роботу насосних станцій на великій відстані, більше 2 км.

Для надійного водопостачання чотири свердловинні насоси Wilo-ZETOS K8 та три насоси TWI добувають воду зі свердловин і заповнюють резервуари для подальшого розподілу. З резервуарів вода самопливом поступає на насосну станцію, обладнану трьома одноступеневими горизонтальними насосами Wilo-NLG, потужністю 160 кВт кожен. Крім того, з насосної станції вода розподіляється до додаткового резервуару, а також до системи магістральних трубопроводів з додатковим підвищенням тиску за допомогою станції Wilo СOR-3-HELIX V3604.

Було нічого – стало все

Місто без централізованої системи водопостачання та водовідведення перетворюється на ще більш бажану туристичну зону з 65-ти км водопроводом, 55-ти км каналізаційним трубопроводом та 2-ма очисними спорудами. Кожні очистні споруди здатні переробляти стічні води у повному біологічному циклі (включно з видаленням елементів азоту та фосфору), що важливо для зменшення загрози забруднення довкілля.

Тепер місту, де мешкає близько 7 тис. жителів та в 10 разів більше туристів, гарантоване комфортне проживання з цілодобовим водопостачанням, а високоефективні насоси від Wilo дбають про максимальний результат при мінімальному споживанні електроенергії.

У серпні 2019 року WILO виконала всі свої зобов’язання, включаючи поставку обладнання, нагляд за процесом монтажу, запуск систем водопостачання та каналізації та навчання персоналу компанії PERI.