Компанія Wilo досягла кліматичної нейтральності та отримала сертифікати LEED Gold й DGNB Gold

Компанія Wilo досягла кліматичної нейтральності та отримала сертифікати LEED Gold й DGNB Gold

Основні етапи сталого розвитку нової штаб-квартири Wilopark, побудованої в Дортмунді

В березні Група Wilo відзначила три важливі віхи в галузі сталого розвитку: отримання сертифіката TüV за відповідність нормам «кліматично нейтральної компанії Дортмунда», Золотий сертифікат міжнародної системи сертифікації LEED від Ради з екологічного будівництва США (USGBC) і золотий сертифікат Німецької ради зі сталого будівництва (DGNB), два останніх – за будівництво адміністративної будівлі Pioneer Cube.

«Ми раді отримати ці сертифікати, тому що для Групи Wilo проблема захисту клімату є не тільки частиною бізнес-моделі, а й невід’ємною складовою корпоративної філософії. Ми твердо переконані в тому, що компанії зобов’язані брати на себе корпоративну політичну відповідальність й активно прагнути до більшої стійкості і захисту клімату», – сказав Олівер Гермес, голова правління і генеральний директор групи Wilo.

На основі плану розвитку компанії «Ambition 2025» Wilo розробила цілісну стратегію сталого розвитку, яка враховує інтереси всіх зацікавлених сторін і застосовується в усьому світі Wilo.

«Ми поставили перед собою мету – до 2025 року всі наші основні виробничі майданчики будуть виробляти екологічно чисті продукти. Ми вважаємо великим успіхом те, що цієї мети вже вдалося досягти на підприємстві в Дортмунді », – каже Георг Вебер, член правління і технічний директор групи Wilo.

Сертифікація TüV на відповідність нормам кліматичної нейтральності заснована на нульовому балансі викидів з областями охоплення 1 і 2. Серед іншого, до викидів з областю охоплення 1 належать прямі викиди CO2 від спалювання викопного палива, такого як природний газ й вугілля. До викидів з областю охоплення 2, в свою чергу, належать непрямі викиди CO2, наприклад, від закупівлі електроенергії. Wilo вже багато років використовує екологічно чисті джерела електроенергії. Крім того, фотоелектрична система на даху нового “інтелектуального” заводу свідчить про розширення використання поновлюваних джерел енергії. Решта викидів CO2 в розмірі близько 2 900 т компенсуються за рахунок фінансування проекту свердловини в Малаві, яка має Сертифікат відповідності Системи добровільної сертифікації «Золотий стандарт».

В ході церемонії присудження сертифіката LEED Gold представник Ради з екологічного будівництва США оцінив енергетичну концепцію Wilo як особливо позитивну і підкреслив, що річний обсяг споживання енергії компанією на 53% нижче рівня споживання еталонних будівель, сертифікованих за стандартами LEED. Крім того, було схвалено використання екологічно чистих будівельних матеріалів з низьким рівнем викидів, що забезпечить здоров’я жителів будинку за рахунок гарантованої якості повітря в приміщенні.

DGNB також підтримала концепцію ефективного енергоспоживання, яка реалізується адміністративною будівлею Wilopark, присудивши компанії сертифікат DGNB Gold. «Створення екологічно безпечного Wilopark стало одним з найважливіших пріоритетів компанії Wilo. Високі стандарти, які ми встановлюємо для наших високоефективних насосних систем, також поширюються й на наші будівлі. Вони повинні бути не тільки декларацією про наміри, а й повинні явним чином реалізовуватися», – підкреслив Георг Вебер.

«Отриманий Wilo сертифікат DGNB Gold наочно демонструє, що нова будівля компанії відповідає високим вимогам комплексного стійкого розвитку. Система сертифікації DGNB вважається найбільш передовою й амбітною серед різних екологічних стандартів будівництва у всьому світі », – каже Йоганнес Крайссіг, директор виконавчої ради DGNB.

Система сертифікації LEED

Керівництво з енергоефективного та екологічного проектування (LEED) – це система класифікації екологічного будівництва, розроблена Радою з екологічного будівництва США в 1998 році. Це сертифікат відповідності нормам стійкості, який використовується у всьому світі і визначає ряд стандартів екологічно безпечного, ресурсозберігаючого та сталого будівництва. Сертифікаційний товарний знак LEED® належить Раді з екологічного будівництва США® і використовується з його дозволу.

Система сертифікації DGNB

Німецька рада з питань сталого будівництва (DGNB) була заснована в 2007 році і в даний час є найбільшою в Європі мережею сталого будівництва, в яку входять близько 1 300 організацій-членів. Метою асоціації є просування принципів сталого розвитку в будівництві та сфері нерухомості, а також їх закріплення в свідомості широкої громадськості. Завдяки системі сертифікації DGNB незалежна некомерційна організація розробила інструмент проектування й оптимізації для оцінки екологічних будівель, інтер’єрів і околиць, який допомагає підвищити реальну екологічну безпеку будівельних проектів. Система сертифікації DGNB заснована на цілісному розумінні принципів екологічної безпеки, які в рівній мірі відносяться до навколишнього середовища, людей й економічної ефективності.